1808Y6K04P70CCR
Mfr.Part #
1808Y6K04P70CCR
Description
CAP CER 4.7PF 6KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
4.7pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y6K04P70CCR
Knowles Syfer 1808Y6K04P70CCR
FlexiCap™ 4.7pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K04P70CCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y6K04P70CCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm