1808Y6K00470KCR
Mfr.Part #
1808Y6K00470KCR
Description
CAP CER 47PF 6KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y6K00470KCR
Knowles Syfer 1808Y6K00470KCR
FlexiCap™ 47pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K00470KCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808Y6K00470KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm