1808Y6K00390KCT
Mfr.Part #
1808Y6K00390KCT
Description
CAP CER 39PF 6KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
39pF
Datasheets
1808Y6K00390KCT
Knowles Syfer 1808Y6K00390KCT
FlexiCap™ 39pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K00390KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y6K00390KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm