1808Y6K00221MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y6K00221MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 6KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y6K00221MXT
Knowles Syfer 1808Y6K00221MXT
FlexiCap™ 220pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K00221MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y6K00221MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm