1808Y6K00221MXR
Mfr.Part #
1808Y6K00221MXR
Description
CAP CER 220PF 6KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Datasheets
1808Y6K00221MXR
Knowles Syfer 1808Y6K00221MXR
FlexiCap™ 220pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K00221MXR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808Y6K00221MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm