1808Y6K00220GCT
Mfr.Part #
1808Y6K00220GCT
Description
CAP CER 22PF 6KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808Y6K00220GCT
Knowles Syfer 1808Y6K00220GCT
FlexiCap™ 22pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K00220GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y6K00220GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm