1808Y6K00180KCT
Mfr.Part #
1808Y6K00180KCT
Description
CAP CER 18PF 6KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
18pF
Datasheets
1808Y6K00180KCT
Knowles Syfer 1808Y6K00180KCT
FlexiCap™ 18pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K00180KCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6K00180KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm