1808Y6K00151KXT
Mfr.Part #
1808Y6K00151KXT
Description
CAP CER 150PF 6KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y6K00151KXT
Knowles Syfer 1808Y6K00151KXT
FlexiCap™ 150pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K00151KXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6K00151KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm