1808Y6K00120KCR
Mfr.Part #
1808Y6K00120KCR
Description
CAP CER 12PF 6KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y6K00120KCR
Knowles Syfer 1808Y6K00120KCR
FlexiCap™ 12pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K00120KCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y6K00120KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm