1808Y6K00100KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y6K00100KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 6KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
10pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1808Y6K00100KCR
Knowles Syfer 1808Y6K00100KCR
FlexiCap™ 10pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K00100KCR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y6K00100KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm