1808Y6K00100GCR
Mfr.Part #
1808Y6K00100GCR
Description
CAP CER 10PF 6KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
10pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y6K00100GCR
Knowles Syfer 1808Y6K00100GCR
FlexiCap™ 10pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K00100GCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6K00100GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm