1808Y6306P80BCR
Mfr.Part #
1808Y6306P80BCR
Description
CAP CER 6.8PF 630V C0G/NP0 1808
Capacitance :
6.8pF
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y6306P80BCR
Knowles Syfer 1808Y6306P80BCR
FlexiCap™ 6.8pF 630V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6306P80BCR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y6306P80BCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm