1808Y6305P60CCR
Mfr.Part #
1808Y6305P60CCR
Description
CAP CER 5.6PF 630V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y6305P60CCR
Knowles Syfer 1808Y6305P60CCR
FlexiCap™ 5.6pF 630V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6305P60CCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y6305P60CCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm