1808Y6304P70CCT
Mfr.Part #
1808Y6304P70CCT
Description
CAP CER 4.7PF 630V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
4.7pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y6304P70CCT
Knowles Syfer 1808Y6304P70CCT
FlexiCap™ 4.7pF 630V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6304P70CCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y6304P70CCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm