1808Y6300821FCT
Mfr.Part #
1808Y6300821FCT
Description
CAP CER 820PF 630V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y6300821FCT
Knowles Syfer 1808Y6300821FCT
FlexiCap™ 820pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300821FCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y6300821FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm