1808Y6300683KXR
Mfr.Part #
1808Y6300683KXR
Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.068μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y6300683KXR
Knowles Syfer 1808Y6300683KXR
FlexiCap™ 0.068μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300683KXR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808Y6300683KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm