1808Y6300682KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y6300682KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
6800pF
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y6300682KXT
Knowles Syfer 1808Y6300682KXT
FlexiCap™ 6800pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300682KXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6300682KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm