1808Y6300682JXT
Mfr.Part #
1808Y6300682JXT
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
6800pF
Datasheets
1808Y6300682JXT
Knowles Syfer 1808Y6300682JXT
FlexiCap™ 6800pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300682JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y6300682JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm