1808Y6300680KCT
Mfr.Part #
1808Y6300680KCT
Description
CAP CER 68PF 630V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
68pF
Datasheets
1808Y6300680KCT
Knowles Syfer 1808Y6300680KCT
FlexiCap™ 68pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300680KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y6300680KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm