1808Y6300562MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y6300562MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5600PF 630V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5600pF
Datasheets
1808Y6300562MXR
Knowles Syfer 1808Y6300562MXR
FlexiCap™ 5600pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300562MXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808Y6300562MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm