1808Y6300561FCT
Mfr.Part #
1808Y6300561FCT
Description
CAP CER 560PF 630V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
560pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
1808Y6300561FCT
Knowles Syfer 1808Y6300561FCT
FlexiCap™ 560pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300561FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y6300561FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm