1808Y6300473MXR
Mfr.Part #
1808Y6300473MXR
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1808
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
1808Y6300473MXR
Knowles Syfer 1808Y6300473MXR
FlexiCap™ 0.047μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300473MXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y6300473MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm