1808Y6300473JXT
Mfr.Part #
1808Y6300473JXT
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1808
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y6300473JXT
Knowles Syfer 1808Y6300473JXT
FlexiCap™ 0.047μF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300473JXT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808Y6300473JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm