1808Y6300470FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y6300470FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±1%
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
1808Y6300470FCT
Knowles Syfer 1808Y6300470FCT
FlexiCap™ 47pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300470FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y6300470FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm