1808Y6300391MXT
Mfr.Part #
1808Y6300391MXT
Description
CAP CER 390PF 630V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
390pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
1808Y6300391MXT
Knowles Syfer 1808Y6300391MXT
FlexiCap™ 390pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300391MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y6300391MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm