1808Y6300391JXT
Mfr.Part #
1808Y6300391JXT
Description
CAP CER 390PF 630V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y6300391JXT
Knowles Syfer 1808Y6300391JXT
FlexiCap™ 390pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300391JXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6300391JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm