1808Y6300391GCT
Mfr.Part #
1808Y6300391GCT
Description
CAP CER 390PF 630V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808Y6300391GCT
Knowles Syfer 1808Y6300391GCT
FlexiCap™ 390pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300391GCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808Y6300391GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm