1808Y6300333MXT
Mfr.Part #
1808Y6300333MXT
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y6300333MXT
Knowles Syfer 1808Y6300333MXT
FlexiCap™ 0.033μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300333MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y6300333MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm