1808Y6300331MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y6300331MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 630V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
630V
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808Y6300331MXT
Knowles Syfer 1808Y6300331MXT
FlexiCap™ 330pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300331MXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6300331MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm