1808Y6300221KCR
Mfr.Part #
1808Y6300221KCR
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y6300221KCR
Knowles Syfer 1808Y6300221KCR
FlexiCap™ 220pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300221KCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y6300221KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm