1808Y6300221GCR
Mfr.Part #
1808Y6300221GCR
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1808
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y6300221GCR
Knowles Syfer 1808Y6300221GCR
FlexiCap™ 220pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300221GCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808Y6300221GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm