1808Y6300220JCT
Mfr.Part #
1808Y6300220JCT
Description
CAP CER 22PF 630V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y6300220JCT
Knowles Syfer 1808Y6300220JCT
FlexiCap™ 22pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300220JCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6300220JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm