1808Y6300183MXT
Mfr.Part #
1808Y6300183MXT
Description
CAP CER 0.018UF 630V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.018μF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y6300183MXT
Knowles Syfer 1808Y6300183MXT
FlexiCap™ 0.018μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300183MXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808Y6300183MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm