1808Y6300182FCT
Mfr.Part #
1808Y6300182FCT
Description
CAP CER 1800PF 630V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
1800pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
1808Y6300182FCT
Knowles Syfer 1808Y6300182FCT
FlexiCap™ 1800pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300182FCT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808Y6300182FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm