1808Y6300181KCR
Mfr.Part #
1808Y6300181KCR
Description
CAP CER 180PF 630V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
1808Y6300181KCR
Knowles Syfer 1808Y6300181KCR
FlexiCap™ 180pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300181KCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6300181KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm