1808Y6300152MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y6300152MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 630V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
1500pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1808Y6300152MXT
Knowles Syfer 1808Y6300152MXT
FlexiCap™ 1500pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300152MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808Y6300152MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm