1808Y6300152KCR
Mfr.Part #
1808Y6300152KCR
Description
CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y6300152KCR
Knowles Syfer 1808Y6300152KCR
FlexiCap™ 1500pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300152KCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y6300152KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm