1808Y6300152GCR
Mfr.Part #
1808Y6300152GCR
Description
CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y6300152GCR
Knowles Syfer 1808Y6300152GCR
FlexiCap™ 1500pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300152GCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y6300152GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm