1808Y6300151KXT
Mfr.Part #
1808Y6300151KXT
Description
CAP CER 150PF 630V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y6300151KXT
Knowles Syfer 1808Y6300151KXT
FlexiCap™ 150pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300151KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y6300151KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm