1808Y6300151GCT
Mfr.Part #
1808Y6300151GCT
Description
CAP CER 150PF 630V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808Y6300151GCT
Knowles Syfer 1808Y6300151GCT
FlexiCap™ 150pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300151GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y6300151GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm