1808Y6300150JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y6300150JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 630V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
15pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
630V
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Datasheets
1808Y6300150JCT
Knowles Syfer 1808Y6300150JCT
FlexiCap™ 15pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300150JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y6300150JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm