1808Y6300122MXT
Mfr.Part #
1808Y6300122MXT
Description
CAP CER 1200PF 630V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1200pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y6300122MXT
Knowles Syfer 1808Y6300122MXT
FlexiCap™ 1200pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300122MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808Y6300122MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm