1808Y6300122JCT
Mfr.Part #
1808Y6300122JCT
Description
CAP CER 1200PF 630V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
1200pF
Datasheets
1808Y6300122JCT
Knowles Syfer 1808Y6300122JCT
FlexiCap™ 1200pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300122JCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y6300122JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm