1808Y6300104KST
Mfr.Part #
1808Y6300104KST
Description
CAP CER AUTOMOTIVE
Voltage - Rated :
630V
Height - Seated (Max) :
Features :
Soft Termination, High Voltage
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.1 µF
Lead Spacing :
Temperature Coefficient :
X7R
Failure Rate :
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
1808Y
Product Status :
Active
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y6300104KST
Knowles Syfer 1808Y6300104KST
FlexiCap? 0.1 μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300104KST Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm).This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y6300104KST Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)