1808Y6300103JXR
Mfr.Part #
1808Y6300103JXR
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1808
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y6300103JXR
Knowles Syfer 1808Y6300103JXR
FlexiCap™ 10000pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300103JXR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808Y6300103JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm