1808Y6300102JXT
Mfr.Part #
1808Y6300102JXT
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y6300102JXT
Knowles Syfer 1808Y6300102JXT
FlexiCap™ 1000pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300102JXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808Y6300102JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm