1808Y6300102JXR
Mfr.Part #
1808Y6300102JXR
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1808
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y6300102JXR
Knowles Syfer 1808Y6300102JXR
FlexiCap™ 1000pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300102JXR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808Y6300102JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm