1808Y6300101GCR
Mfr.Part #
1808Y6300101GCR
Description
CAP CER 100PF 630V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808Y6300101GCR
Knowles Syfer 1808Y6300101GCR
FlexiCap™ 100pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300101GCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y6300101GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm