1808Y5K08P20CCR
Mfr.Part #
1808Y5K08P20CCR
Description
CAP CER 8.2PF 5KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
8.2pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Datasheets
1808Y5K08P20CCR
Knowles Syfer 1808Y5K08P20CCR
FlexiCap™ 8.2pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K08P20CCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y5K08P20CCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm