1808Y5K08P20BCR
Mfr.Part #
1808Y5K08P20BCR
Package / Case
1808 (4520 metric)
Description
CAP CER 8.2PF 5KV C0G/NP0 1808
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
8.2pF
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1808Y5K08P20BCR
Knowles Syfer 1808Y5K08P20BCR
FlexiCap™ 8.2pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K08P20BCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y5K08P20BCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm